ویژگی کاغذ دیواری خوب چیست؟

ویژگی کاغذ دیواری خوب چیست؟

اگر اقدام به خرید یک کاغذ دیواری خوب را دارید بهتر است قبل خرید ویژگی کاغذ دیواری خوب را بشناسید در این صورت ممکن است سریع از آن کاغذ دیواری پشیمان شوید.همه ما به دنبال بهترین و با کیفیت ترین محصولات هستیم .فروشگاه کاغذ نت با به کارگیری از بهترین متریال کاغذ دیواری و تیم حرفه ای نصاب کاغذ دیواری ، شما را مدرن سازی خانه تان همراهی می کند. هر محصولی دارای ویژگی های خاص و منحصر به فرد است که اهمیت بالایی دارد. در زمان های قدیم استفاده از کاغذ دیواری برای پوشش دیوار های خانه چندان زیبایی خاصی نداشت و مورد توجه قرار نمیگرفت اما امروزه با توجه به تنوع و طرح های زیبا اولین اولویت همه خانه دارها انتخاب کاغذ دیواری برای پوشش دیوار هایشان شده است .کاغذ دیواری یکی از اقلام ساختمان به حساب می آید و برای خرید آن باید در نظر بگیرید که آیا میخواهید کاغذ دیواری دوام زیادی داشته باشد یا خیر. در ادامه به بررسی ویژگی کاغذ دیواری خوب می پردازیم.

ویژگی کاغذ دیواری خوب چیست؟

یکی از مزیت کاغذ دیواری نسبت به رنگ قابل شستشو بودن آن است. همچنین ویژگی یک کاغذ دیواری خوب مقاومت آن در برابر آّ و شستشو می باشد.  از آن جایی که ممکن است روی کاغذ دیواری گرد و غبار بنشیند شما میتوانید با یک دستمال نم دار خاک دیوار ها را بگیرید البته به این معنا نیست که فقط با یک دستمال نم دار شستوشو انجام شود.برای شستوشو یک کاغذ دیواری مردن از شوینده های مخصوص خود کاغذ دیواری استفاده میشود. تمیز کردن پوستر دیواری به این صورت است که نخست دستمال خود را کمی خیس کرده و روی پوستردیواری می کشیم .در مرحله دوم محلول شست وشو خود را به آب اضافه میکنیم و با دستمال روی سطوح مورد نظر می کشیم.در مرحله سوم از یک تی به همراه دستمال برای خشک کردن آن استفاده می کنیم.در مرحله نهایی مقداری کاغذ دیواری را با حرارتی مثل سشوار کامل خشک می کنیم.

جذب نکردن گردو غبارو دوده

در هوا آلودگی و غبار وجود دارد که همین امر باعث میشود که سریع  جذب دیوار های خانه شود و شما را از خریدن کاغذ دیواری سه بعدی منصرف کند و شما فکر میکنید که  با خرید کاغذ دیواری باز هم آلودگی هوا جذب دیوار خانه میشود اما اینگونه نیست یکی از مهم ترین ویژگی کاغذ دیواری خوب جذب نکردن آلودگی به خود است.

تمیز بودن کاغذ دیواری

یکی دیگر از ویژگی کاغذ دیواری خوب  و با کیفیت این است که گردو خاک را جذب نمیکند پس این کالا مرغوب میباشد و در خرید آن تردیدی نیست . 

استقامت در برابر پاره شدن

یکی دیگر از ویژگی کاغذ دیواری خوب این است که جنس آن از پلاستیک است و در برابر هر گونه پارگی حفظ میشود و هیچ خط و خشی روی دیوار پوش فومی نمی افتد فقط در صورتی پارگی  روی سطح آن اتفاق می افتد که با وسیله تیزی برخود کند مانند چاقو یا تیغ.

قابلیت ترمیم

بهتر است که مراقب باشید هیچ خط و خشی روی کاغذ دیواری نیفتد اما گاهی ممکن است این اتفاق برا هر خانه داری بیفتد باید بگویم ک ترمیم آن قسمت کار آسانی نیست حال باید چسب مخصوص کاغذ دیواری را مقداری روی جایی که پارگی اتفاق افتاده است بزنید و آن را به دیوار بچسبانید. بعد از اینکه کاغذ دیواری چسبیده شد مشاهده خواهید کرد که جای هیچگونه درز و خط و خشی نیست.

 قابلیت نصب مجدد

یکی دیگر از ویژگی کاغذ دیواری خوب گاهی اوغات ممکن است مشتری در هنگام نصب کاغذ دیواری روی دیوار نظرش عوض شود و میخواهد که این کاغذ دیواری در یک جایه دیگر از خانه نصب شود اگر کاغذ دیواری جنسش مرغوب باشد قابلیت نصب مجدد را دارد.قابلیت نصب مجدد اینگونه است که تا قبل از اینکه چسب دیواری خشک شود سریع آن را کنده و به محل دیگر انتقال دهد.

بدین ترتیب  یکی از "ویژگی کاغذ دیواری خوب" قابلیت نصب مجدد است.

 عمر کاغذ دیواری

عمرکاغذ دیواری با کیفیت بین 5تا 8 سال است ممکن است بعد از چند سال مشتری تصمیم به عوض کردن کاغد دیواری کند اما این به این معنا نیست که باعث پارگی  شده است مشتری با توجه به طرح های مختلف که رو بورس هستند میخواهد طرح جدیدی به دیوار بزند.

 تفاوت قیمت کاغذ دیواری ایرانی و چینی

کاغذ دیواری ایرانی از جس کاغذ و بدون روکش است اما تمام کاغذ دیواری های چینی دارای روکش وینیل است این بدین معنی است که ماغذ دیواری ایرانی قابلیت شست و شو ندارند ولی چینی دارد و عمر کوتاهی نسبت به کاغذ دیواری چینی دارد.یک مشکل دیگری که کاغذ دیواری ایرانی دارد این است که هنگام نصب بر روی دیوار احتمال چین خوردگی وجود دارد و به دلیل نداشتن پی وی سی باعث جذب آلودگی و گردو غبار و حباب میشود به همین نصاب ها به ندرت قبول میکنن که کاغذ دیواری ایرانی نصب کنند. به همین دلیل قیمت کاغذ دیواری ایرانی نسبت به کاغذ دیواری چینی ارزانتر است ولی مشکلات خود را دارد. پس در درمی یابیم که فاکتور قیمت یکی از مهمترین ویژگی کاغذ دیواری خوب است.

 نصب کاغذ دیواری در اتاق خواب

 کاغذ دیواری به صورت رول های متفاوت تولید میشود.هر رول با توجه به فضای مورد نظر اندازه گیری میشود و بعد از برش هر رول به آن چسب میزنن و روی آن کاغذ دیواری نصب می شود.رول قبلی در کنار رول جدید و همینطور کنار هم نصب میشود و در یک کاغذ دیواری خوب و مرغوب هیچ کدام از درزها ومحل  اتصال رول ها دیده نمیشود.اکثر مشری ها موقع خرید بیشتر و طرح های کاغذ دیواری توجه میکنن وجنس آن را در نظر نمیگیرند ولی مهم ترین نکته ای که در خرید کاغذ دیواری  باید به آن توجه کرد جنس کاغذ دیواری است.اجناس مرغوب از طول عمر بالایی برخوردار هستند و به همین راحتی دچار آسیب و پارگی نمی شوند.

 سخن آخر

در این مطلب ما سعی کردیم شما را با ویژگی کاغذ دیواری خوب آشنا کنیم که بهترین کاغذ دیواری برای خانه هایتان خریداری کنید و جنس آن را تشخیص دهید، ممنون که با ما همراه بودید.

نظرات بازدیدکنندگان