گرماژ کاغذ دیواری چیست؟

گرماژ کاغذ دیواری چیست؟

قبل از خرید هر محصولی داشتن اطلاعات کافی راجب آن محصول به خرید بهتر و راحت تر شما کمک خواهد کرد.دردنیای دکوراسین داخلی با وجود تنوع های گسترده و زیادی که دارد داشتن شناخت کافی در رابطه با خرید کاغذ دیواری مدرن و مناسب از مهم ترین گزینه ها هست. قبل از خرید کاغذ دیواری باید در رابطه با گرماژ کاغد دیواری نیر اطلاعات کافی کسب کنیم تا هنگام خرید گزینه های موجود در رابطه با  گرماژ کاغذ دیواری و همچنین قیمت کاغذ دیواری رو بررسی کنیم و مانع هدر رفتن بودجه مان شویم. فروشگاه کاغذ نت با به کارگیری از بهترین متریال کاغذ دیواری و تیم حرفه ای نصاب کاغذ دیواری ، شما را مدرن سازی خانه تان همراهی می کند.

در ادامه مبحث به بررسی اینکه گرماژ کاغد دیواری چیست و دارای چه ویژگی هایی هست می پردازیم.

گرماژ کاغذ دیواری چست ؟

گرماژ در واقع یک واحد است که بر اساس گرم بر متر مربع محاسبه می شود و برای سنجش کیفیت و ضخامت کالاهایی که پایه کاغذی دارند به کار می رود. برای مثال وقتی می گوییم گرماژ کاغذ دیواری y برابر است با 170 گرم بر متر مربع یعنی هر متر این کاغد معادل 170 گرم وزن دارد. بنابراین می توان گفت که مشخصه گرماژ کاغذ دیواری از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که گرماژ های سبک ، متوسط و سنگینی در بازار وجود دارد و هر کدام نیز دارای کیفیت های متفاوتی می باشند.

اغلب گرماژ کاغذ دیواری های موجود در بازار شامل وزن هایی نظیر 120 ، 180 ، 220 ، 280 ، 320 و 450 گرم است .

نحوه تشخیص گرماژ کاغذ دیواری چگونه است؟

اگر رول های کاغد دیواری و یا کاغذ دیواری های سه بعدی را لمس کنید متوجه می شوید که کاغذ دیواری نازک و یا ضخیم است . طبیعتا کاغذ دیواری های ضخیم دارای وزن بیشتری نسبت به کاغذ دیواری های نازک دارند پس با مقایسه کردن کاغذ دیواری ها می توان فهمید که کدام کاغذ دیواری دارای گرماژ بیشتری و کدام کاغذ دیواری ها دارای گرماژ کمتری  هستند .آلبوم های متنوع و  معتبر موجود در بازار محصولات ساخت برند هایی که سالهاست در حال فعالیت در بازار ها هستند این مشخصات را روی کاغذ دیواری های خود درج می کنند و اطلاعات موجود را به خریدار می دهند.

مزایا و معایب کاغذ دیواری با گرماژ بالا

کاغذ دیواری هایی که گرماژ بالاتری دارند طول عمر بیشتری را نیز دارا هستند پس می توان گفت که سفارش چنین مدل هایی کاری هوشمندانه تر خواهد بود و حتی با خرید چنین مدل هایی خیال شما راحت تر خواهد بود چون آسیب پذیری کمتری دارند در این صورت شما می توانید با خیال راحت از کاغذ دیواری اتاق خواب کودک استفاده کنید بدون اینکه نگران آسیب دیدن کاغذ دیواری های خود باشید. مقاومت این کاغذ دیواری ها در مقابله با رطوبت و آب بیشتر است و به راحتی قابل تمیز کردن هستند. گرماژ کاغذ دیواری هایی که بیشتر است طبیعتا هزینه نصب بیشتری نصب به کاغذ دیواری هایی که گرماژ پایین تری دارند را دارا است.

کاغذ دیواری با گرماژ متوسط

گرماژ کاغذ دیواری متوسط از 220 الی 320 گرم بر متر مربع است که کاملا مناسب است و در فضاهای مختلف نیز کاربرد فراوان دارد این نوع از کاغذ دیواری دارای مقاومت بیشتر نسب به گرماژ کاغذ دیواری های کم دارد و هزینه نصب آن نیز معقول و مقرون به صرفه است و 90 درصد از افراد از این مدل از کاغذ دیواری ها استفاده می کنند.

مزیت یا معایت کاغذ دیواری با گرماژ کم و پایین

کاغذ دیواری هایی که دارای وزن کمتری هستند نصب راحت تر و سریع تری دارند و طبیعتا هزینه دریافتی که بابت نصب آن گرفته می شود نیز کمتر خواهد بود اما به خاطر نازک بودن کاغذ دیواری ممکن است که چسب به کار رفته مشخص شود . کاغذ دیواری های نازک طول عمر کمتری نسبت به دیگر کاغذ دیواری ها دارند و در طول زمان آسیب می بینند اما به خاطر قیمت کمتری که دارا هستند مشتری های خاص خود را دارند.

گرماژ کاغذ پوستر دیواری

بحث کاغذ دیواری با پوستر های دیواری کمی تفاوت دارد. برای سفارش پوستر دیواری شما عکس مورد نظر خود را انتخاب می کنید. بافت و جنس و همچنین گرماژ از مشخصات پوستر دیواری هستند.

گرماژ نوع وینیل چیست ؟

بیشتر کاغذ دیواری ها یک لایه کاغذی و یک روکش بسیار نازک وینیل را دارا هستند . "گرماژ کاغذ دیواری" وینیل مربوط به لایه کاغذی است و کاغذ دیواری دارای نوع وینیل قابل شست و شو و همچنین استحکام و دوام بالایی برخوردار هستند.

دیوار پوش فومی چیست ؟

دیوار پوش های فومی پشت چسب دار از جدید ترین متریال روز دنیا برگرفته شده است و به صورت تایل های برجسته سه بعدی هستند و دارای کیفیت بالا و کم ترین قیمت را دارا می باشد .دیوار پوش فومی ایرانی در 8 مدل و حدود 14 رنگ تولید و به فروش می رسند. امروزه زمان تغییر در دکوراسین محل کار و منزل است و این محصول به صورت خود چسب بوده و شما می  توانید در کم ترین زمان ممکن دیوار های محل کار و منزل خود را دیزاین کنید و ظاهری زیبا و متفاوت به محل زندگیتان دهید.

سخن پایانی

همان طور که در مطالب فوق بیان شد گرماژ کاغذ دیواری مربوط به سنگینی کاغذ دیواری و وزن آن است .کاغذ دیواری های موجود در بازار با توجه به جنسی که دارند دارای گرماژ های متفاوتی هستند به عنوان مثال کاغذ دیواری های ایتالیایی با جنس پی وی سی با گرمایی بسیار بالایی تولید می شود بنابراین هر چه گرماژ بالا تری داشته باشد مقاومت بیشتر نیز در برابر ضربه و پارگی های موجد دارند . برای خرید کاغذ دیواری با توجه به بوجه تان می توانید گرماژ آن را انتخاب و تهیه کنید.

نظرات بازدیدکنندگان