دکور منزل با بهترین دیوارپوش های مدرن و لوکس

دکور منزل با بهترین دیوارپوش های مدرن و لوکس

دکور منزل به فضای کل خانه می گویند که به کمک علم معماری و دکوراسیون داخلی فضای آن از لحاظ زیبایی، دلپذیر و از لحاظ کاربردی، مناسب خواهد شد. دکور منزل را می توان با رنگ ها، سبک ها، متریال های مختلف و ایده های گوناگون تزیین کرد. ایده ی دکوراسیون منزل تا حدی سلیقه ای است و بخشی از آن هم تابع قوانین و اصولی است که در مورد آن مفصل صحبت شده است.

یکی از روش های تزیین دکور منزل ایرانی، استفاده از کاغذ دیواری، پوستر و دیوارپوش فومی است. این سه متریال اخیرا محبوبیت بسیار زیادی کسب کرده اند چرا که علاوه بر تنوع و ماندگاری بالا، زیبایی فوق العاده ای هم دارند و با هر نوع سبک دکوراسیون داخلی، سازگار هستند. در ادامه این مطلب قصد داریم نحوه تزیین دکور منزل با کاغذ دیواری، پوستر و دیوارپوش فومی را توضیح دهیم.

تزیین دکوراسیون داخلی منزل و کاغذ دیواری

سؤالی که همیشه ذهن افراد را به خود مشغول می کند این است که دکوراسیون منزل چگونه باید باشد؟ به عنوان مثال دکور منزل کوچک خود را چطور با کاغذ دیواری تزیین کنیم؟ هر کدام از فضاهای منزل باید با چه نوع کاغذ دیواری تزیین شوند؟ در این قسمت قصد داریم به همه سؤالات شما در این رابطه پاسخ دهیم. پس با راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی و سایر فضاهای منزلتان، همراه ما باشید.

 • کاغذ دیواری پذیرایی: دکور منزل پذیرایی با کاغذ دیواری جلوه ای بسیار شیک پیدا می کند و اصلی ترین کاربرد آن است. با توجه به اینکه موقع ورود به فضای اصلی خانه، پذیرایی اولین قسمتی است که با آن مواجه می شوید، باید سعی کنید که این فضا بسیار زیبا و تمامی اجزای آن از نظم و هماهنگی بالایی برخوردار باشند.

دکور منزل شیک فقط با کاغذ دیواری پوشانده نمی شود بلکه می توانید ترکیبی از کاغذ دیواری و پوستر و حتی ترکیب کاغذ دیواری و دیوارپوش فومی استفاده کنید. سعی کنید دیوار پشت تلویزیون را با طرح های بسیار جالب و حتی سه بعدی کاغذ دیواری تزیین کنید تا تماشای تلویزیون دلپذیرتر شود.

دقت داشته باشید که رنگ کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل پذیرایی نباید کاملا مشابه با ست مبلمان و فرش باشد بلکه باید تنالیته ای از این رنگ ها یا رنگ های مکمل را انتخاب کنید تا همه اجزا، زیبایی خاص خود را حفظ کنند. ضمنا رنگ کاغذ دیواری پذیرایی، باید با متراژ آن تناسب داشته باشد. بر همین اساس از رنگ روشن برای فضای کوچک و از رنگ تیره برای فضای بزرگ استفاده کنید.

برای خرید دیوارپوش فومی به این صفحه مراجعه کنید.

کاغذ دیواری شیک برای پذیرایی دکور منزل

 • اتاق خواب دکور منزل شیک با کاغذ دیواری: طرح، رنگ و مدلی که برای کاغذ دیواری اتاق خواب خود انتخاب می کند لزوما نباید با پذیرایی یکسان باشد و می توانید کاملا متفاوت عمل کنید. با توجه به اینکه اتاق خواب محل استراحت، خواب و فعالیت با آرامش می باشد باید در انتخاب رنگ بسیار دقیق عمل کنید. ضمنا اگر سقف اتاقتان کوتاه است از طرح های عمودی و اگر بلند است از طرح های افقی استفاده کنید تا فضای شما بیش از حد کوچک یا بزرگ به نظر نرسد. ضمنا توجه داشته باشید رنگ کاغذ دیواری دکور منزل ایرانی شیک برای اتاق خواب، با رنگ روتختی یا پرده رابطه مکملی یا متضاد داشته باشد.

کاغذ دیواری برای اتاق خواب در دکور منزل مدرن

 • تزیین راه پله با کاغذ دیواری: راه پله دکور منزل کاغذ دیواریمناسب نیاز دارد. دقیقا همان نکته هایی که تا به الان گفته شد مهم هستند با این تفاوت که در اینجا باید رنگ کاغذ دیواری با متریال انتخاب شده برای راه پله ها مثل چوبی، فلزی، شیشه ای و غیره متناسب باشد تا زیبایی آن بیشتر شود.
 • تزیین دکوراسیون منزل با کاغذ دیواری سه بعدی: طرح های سه بعدی از زیباترین و جدیدترین طرح های مدل کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل جدید امروزی هستند. طرح های سه بعدی می توانند تصویر شما یا نمونه های از پیش طراحی شده باشند. طرح های سه بعدی باید به صورت تک در منزل استفاده شوند و ترکیب آن با طرح های دیگر کاغذ دیواری جالب نیست.

کاغذ دیواری سه بعدی برای تزیین دکور منزل خاص

 • طرح کاغذ دیواری برای دکور منزل جدید: دکور منزل لوکس خود را به شکل حرفه ای با کاغذ دیواری تزیین کنید. برای انتخاب طرح به متراژ و بزرگی دیوار دقت کنید. در صورتی که متراژ بزرگی دارید از طرح های بزرگ و برعکس استفاده کنید به صورتی که حداکثر، طرح های بزرگ شما 5 بار تکرار شوند.
 • دکوراسیون کاغذ دیواری در منزل را به شکل ترکیبی بکار ببندید. طرح های خاص، مثل سه بعدی و گل دار و شلوغ را برای دیوارهای خاص مثل شومینه، پشت تلویزیون و مشابه آن استفاده کنید. طرح های ساده تر را برای دیوارهایی که اهمیت کمتری دارند و طرح های کوچک را برای دیوار بین دو پنجره یا دیوار پشت مبلمان بکار بگیرید. برای استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون به سراغ مدل های قابل شستشو، ضخیم و با ویژگی مقاوم در برابر کشیده شدن بروید چرا که طول عمر بسیار بالا و نگهداری ساده تری دارند.

دکور منزل زیبای شما هر چه که باشد کاغذ دیواری مناسب برای آن وجود دارد

نکات انتخاب بهترین پوستر دکوراسیون منزل

متریال محبوب و پرطرفدار دیگری که برای تزیین دکور منزل زیبای شما پیشنهاد می کنیم، پوسترهای دیواری هستند. پوسترها یک طرح دارند که در سایز بزرگ استفاده شده و برخلاف کاغذ دیواری با تکرار طرح روبرو نیستید. برای تغییر سبک و ظاهر دکور منزل ساده خود می توانید از بین مدل های مختلف پوستر دیواری انتخاب کنید تا مدل و طرح مدنظرتان را در سایز بزرگ داشته باشید.

با توجه به اینکه کلیات پوسترهای دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری شباهت دارد اما با یک طرح مشخص یا سفارشی طبق درخواست شما تولید می شوند، باید یکسری نکات را هنگام خرید طرح، رنگ و مدل انتخابی خود در نظر بگیرید. در ادامه این نکات را به شما خواهیم گفت:

 • انتخاب رنگ: دیواری که قصد دارید با پوستر تزیین کنید بهتر است که دیوار شاخص منزل شما باشد. به عنوان مثال استفاده از پوستر در دکوراسیون منزل خاص شما برای تی وی وال یا دیوار نزدیک به پرده های منزل و یا دیوار چسبیده به راه پله ها را توصیه می کنیم. با توجه به خاص بودن این دیوار، رنگ آن باید متضاد یا مکمل با رنگ سایر دیوارها باشد.

پوستر دکور منزل با رنگی مناسب

 • سبک مناسب: دکوراسیون منزل حرفه ای خود را با انتخاب سبک مناسب به نمایش بگذارید. تا زمانی که علاوه بر رنگ، از سبک مناسبی برای پوسترهای خود استفاده نکنید، ظاهر منزل شما چندان تغییر نخواهد کرد. پوسترهای سه بعدی، پوسترهای سفارشی مثل چهره خودتان، پوسترهای هنری و منظره ها و غیره از انواع سبک های پر طرفدار هستند.
 • دکوراسیون منزل با پوستر زیبا می شود ولی مناسب همه جا نیست. به عنوان مثال استفاده از پوستر برای راه پله منتهی به طبقه دوم یا اتاق زیر شیروانی مناسب نیست چون طرح کلی پوستر شما اصلا دیده نخواهد شد.

پوسترهای دکور منزل باید بتوانند زیبایی طرح خود را نشان دهند

 • پوستر دکور منزل ساده و شیک نباید طرح شلوغ داشته باشد. خانه های کوچک و با طراحی ساده باید با پوسترهایی تزیین شوند که طراحی ساده ولی در عین حال شیک دارند مثل طرح گل، ساحل و موج. اما اگر خانه بزرگی دارید می توانید از هر نوع طرحی استفاده کنید.
 • نورپردازی حرفه ای برای تزیین دکوراسیون منزل با پوستر بسیار مهم است. با توجه به اینکه پوسترها شبیه به تابلوهای هنری در ابعاد بسیار بزرگتر و عریض تر هستند، با کمک نورپردازی تأکیدی می توانید جلوه و نمود آن را دو چندان کنید.

طرح و رنگ پوستر دکور منزل باید با فضای اطراف تناسب داشته باشد

 • سایز پوستر دکوراسیون داخلی باید متناسب با سایز و اندازه وسایل شاخص اطراف آن و همچنین متراژ محیط باشد. به عنوان مثال عرض پوسترهایی که بر روی دیوار پشت مبلمان نصب می شوند باید حداکثر سه چهارم عرض مبلمان باشد. طرح و سایز پوستر در اتاق یا فضای بزرگ نباید به گونه ای باشد که طرح آن را کوچکتر جلوه دهد. در دکور منزل مدرن خود به این مورد اهمیت زیادی بدهید.

دیوارپوش فومی نمونه ای مدرن و جذاب برای دکوراسیون شما

سومین نوع دیوارپوش پرطرفدار و بسیار جذاب دکور منزل خاص امروزی، دیوارپوش فومی است. جنس این دیوارپوش ها از فوم بسیار مقاوم بوده و در هر فضایی می توانید نصب کنید. تنوع آن به حدی است که به جرأت می توان گفت هر نوع سلیقه ای را پوشش می دهد.

 • آشپزخانه: دیوارپوش فومی برای آشپزخانه گزینه ای بسیار مقرون به صرفه تر، متنوع تر و سریعتر برای تغییر دکوراسیون این فضا به شمار می رود. کاملا ضد آب و رطوبت هستند و حتی پشت گاز صفحه ای نیز قابل نصب می باشد. پاک کردن کثیفی و چربی از روی دیوارپوش فومی برای آشپزخانه به سرعت انجام می شود و نگران تمیزی آنها نباشید.

تزیین فضای بین کابینت دکور منزل با دیوارپوش فومی

 • اتاق کودک: دیوارپوش فومی اتاق کودک متناسب با سلیقه و روحیات کودک دلبند شما در انواع طرح، نقش و رنگ موجود است. جنس این دیوارپوش ها به نحوی است که در اثر برخورد کودک به آن، آسیب نخواهد دید چون نرم و انعطاف پذیر است. برخورد دست کثیف به آن مایه نگرانی شما نخواهد بود چون قابل شستشو هستند.
 • سرویس بهداشتی و حمام: دیوارپوش فومی برای سرویس بهداشتی به دلیل ماهیت ضد آب و رطوبت آن کاملا مناسب است در نتیجه هیچ گونه آلودگی و یا قارچ در ساختار آن تشکیل نمی شود و جاذب آب نیستند.  طرح و رنگ آن هم به حدی متنوع است که با هر نوع سبکی به سرعت سازگار می شود.

دیوارپوش فومی برای سرویس بهداشتی دکور منزل

 • پذیرایی: دیوارپوش فومی برای پذیرایی را می توان از کاربردهای اصلی و پرطرفدار این نوع دیوارپوش ها دانست. بخش پذیرایی و اتاق نشیمن منزل را می توانید بدون آسیب زدن به دیوار و با کمترین هزینه، تزیین کنید و طبق سلیقه خود تغییر دهید. همین ویژگی باعث شده تا حتی مستأجران هم به فکر استفاده از این دیوارپوش ها باشند. دیوارپوش فومی عایق صدا بوده و در خانه های آپارتمانی صدا را عبور نمی دهد. دیوارپوش فومی عایق حرارت بوده و در فصل گرما و سرما، انرژی داخلی را حفظ می کند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد. قابلیت شستشو دارند و در خانه تکانی ها به راحتی آنها را تمیز کنید.

دیوارپوش فومی برای پذیرایی دکور منزل

 • سقف: دیوارپوش فومی با طرح و رنگ بسیار متنوع و نصب سریع و ساده خود، جایگزینی عالی به جای سقف کاذب و کناف است مخصوصا اگر بودجه خیلی زیادی نداشته باشید. شما می توانید همان طرح و رنگ سقف کاذب و کناف را با دیوارپوش فومی پیاده سازی کنید ولی هزینه بسیار کمتری بپردازید.
 • پشت تلویزیون: دیوارپوش فومی پشت تلویزیون که به تی وی وال هم معروف است یکی از کاربردهای حرفه ای برای دکور منزل خاص شماست. با این کار محل قرارگیری تلویزیون به نقطه کانونی پذیرایی شما تبدیل خواهد شد.

دیوارپوش های فومی در انواع طرح چوب، طرح سنگ، رنگی، سه بعدی، طرح آجری، طرح دار و ساده موجود است. هر نوع سبک دکوراسیونی که در منزل شما حکمفرما باشد، دیوارپوش های فومی با آن ست خواهند شد. برای خرید دیوارپوش فومی به این صفحه مراجعه کنید.

جمع بندی مطالب

کاغذ دیواری، دیوارپوش فومی و پوستر دکوراسیون، سه نمونه از محبوب ترین دیوارپوش های امروزی هستند که هر کدام با مزایا و زیبایی های خاص خود، طرفداران زیادی پیدا کرده اند. انتخاب هر یک از این موارد بستگی به سلیقه شما دارد اما خرید از فروشگاهی معتبر باید اولویت اول ذهنی شما باشد.

فروشگاه کاغذنت با تولید و عرضه انواع دیوارپوش های گفته شده با قیمت مناسب و همچنین ارائه مشاوره رایگان و راهنمای خرید، به فکر زیبایی حداکثری و ماندگار منزل زیبای شماست.

نظرات بازدیدکنندگان