دیوارپوش فومی پشت چسبدار چیست و چه کاربردی دارد ؟

دیوارپوش فومی پشت چسبدار چیست و چه کاربردی دارد ؟

در دهه های گذشته پوشش دیوار منازل و فضاهای اداری و تجاری منحصر به رنگ، کاغذ دیواری و یا کاشی بود. اما امروزه انواع مختلفی از دیوارپوش های جدید با متریال های گوناگون تولید می شود و برای پوشش دهی و زینت دیوارها در فضاهای داخلی ساختمان به کار می روند. دیوارپوش فومی یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده به عنوان پوشش دهنده دیوار به ویژه برای کودکان هستند مثلا دیوارپوش کودک برای پوشاندن دیوار مهد کودک بهترین راهکار برای حفظ امنیت فرزاندانمان است.
دیوارپوش فومی پشت چسبدار به صورت تایل های برجسته ســـه بــعدی با بالاترین کیــفیت و مناسب ترین قیــــمت به عنوان جدیدترین متـریال روز دنیا عـرضه میگـردد.

فوم پشت چسبدار در ضخامت و چگالی و عرض های متنوعی تولید می شود. حداکثرعرض قابل تولید برای فوم پشت چسب دار 150 سانتی متر می باشد.
این محصول علاوه بر صداگیری، عایق گرما و سرما و آنتی باکتریال بودن ازجنس فوم با لایه محافظ پلی اورتان است که سبب شده با سبکترین وزن ، نصبی آسان بدون نیاز به نصاب داشته و قابل شستشو نیزمی باشد.
از جمله پانل های دیواری خود چسبنده مانند دیوارپوش فومی طرح آجر سفید برای دیوارهای پشت  تلویزیون یا  در فضا های گوناگون از جمله دیوار مهدکودک ، خانه های بازی کودک ، سالن های ورزشی ، استودیو های موسیقی، تالار، سالن اجتماعات و هتل ،سالن های آرایشی و همچنین دکوراسیون داخلی منازل واتاق ها نیز استفاده میگردد.
چسبی که برای پشت چسبدارکردن فوم بکار می رود چسب بی بو و دارای بالاترین کیفیت است .

برای خرید دیوارپوش فومی به این صفحه مراجعه کنید.

دیوارپوش فومی پشت چسبدار

مزایای دیوارپوش فومی در دکور داخلی

عایق صدا


فوم دیوارپوش عایق خوبی در برابر صوت و حرارت است. استفاده از دیوارپوش فومی در فضای داخلی کمک می کند تا صدای محیط بیرونی و درونی ساختمان از طریق دیوارها منتقل نشوند.
از این رو استفاده از دیوار پوش فومی برای محیط هایی مانند سالن اجتماعات، استودیوهای ضبط موسیقی، سالن های ورزشی، سینماها، سالن های کنفرانس و همایش، هتل ها، سالن های جلسات در فضاهای اداری، کتابخانه ها و منازل مسکونی، ایده آل هستند و می توانند مانع از انتقال صدا از طریق دیوارها به بیرون از محیط داخلی شوند.

عایق حرارت و برودت


علاوه بر این استفاده از دیوارپوش فومی، راه حلی عالی برای صرفه جویی در مصرف انرژی است؛ چرا که دیوارپوش های فومی عایق حرارت و برودت هستند و نصب آنها بر روی دیوارها، می تواند دمای داخلی را به اندازه مورد نظر کاربر حفظ کرده و مانع از اتلاف حرارت از طریق دیوار ها شوند.
دیوارپوش های فومی برای پوشش دهی دیوار سالن های بزرگ و ساختمان هایی با دیوارهای نازک، ایده آل هستند و می توانند در فصل سرما باعث کاهش قابل توجهی در مصرف انرژی شوند.

قابل شستشو


یکی دیگر از مزایای دیوارپوش فومی، قابلیت شستشوی آن است. قابلیت شستشوی دیوارپوش های فومی، آن ها را به یکی از محبوب ترین گزینه ها برای پوشش دیوارهای مهدکودک، منازل مسکونی و باشگاه های ورزشی ، تبدیل نموده است. معمولا دیوارها در چنین محیطهایی در تماس زیاد با کودکان قرار دارند و به طور مداوم به شستشو، لکه گیری و نظافت نیاز دارند. نصب دیوارپوش فومی با قابلیت شستشو می تواند بهداشت، پاکیزگی و آراستگی را برای این محیطها به ارمغان آورد.

ضد ضربه


از دیگر مزایای دیوارپوش فومی، قابلیت ضد ضربه آن است. در محیط هایی همچون باشگاه های ورزشی، خانه های بازی، مهدهای کودک، مدارس و شهربازی های سرپوشیده به دلیل تحرک زیاد افراد در این فضاها، بهتر است امنیت افراد به وسیله ایمن سازی محیط تأمین شود.
استفاده از دیوارپوش و کفپوش های ضدضربه و انعطاف پذیر، می تواند تا حد زیادی امنیت این فضاها را تأمین کند. دیوارپوش های فومی قابلیت ارتجاعی داشته و ضدضربه هستند؛ از این رو هنگام برخورد افراد با دیوارها، از آسیب دیدگی های شدید جلوگیری می کنند.
اقدام ساده ای مانند نصب دیوارپوش فومی، می تواند هنگام بروز حوادث ورزشی و اتفاقات غیرمنتظره جان بسیاری از افراد را حفظ کند.

تنوع طرح بسیار زیاد


انواع دیوارپوش های فومی، به صورت تایل تولید می شوند و با طرح هایی مانند طرح آجر، طرح سنگ، طرح چوب و …ارائه می شوند. این نوع از تایل های فومی به صوت برجسته و سه بعدی تولید می شوند و از نظر زیبایی، شباهت بسیار زیادی به دیوارپوشهای آجری و سنگی دارند. با نصب دیوارپوش فومی طرح سنگ و آجر، می توانید از خواص بی نظیر دیوارپوش های فومی و زیبایی دیوارپوش های آجری به طور همزمان بهره مند شوید.
تنوع بالای طرح و رنگ در ساخت دیوارپوش فومی، نیاز طراحان و سازندگان دکوراسیون را برآورده می نماید. طراحان دکوراسیون با پرداخت هزینه ای به مراتب کمتر از دیوارپوش سنگی، می توانند طرح مورد نظر خود را به وسیله دیوارپوش فومی به زیبایی اجرا کنند.

بدون نیاز به زیرسازی


نصب دیوارپوش فومی به زیرسازی نیازی ندارد. برخی از دیوارپوش های فومی به صورت چسبدار تولید می شوند. این نوع از قطعات فومی به سادگی روی محل مورد نظر نصب شده و حتی برای نصب آنها نیازی به نیروی نصاب نیست. تعدادی از دیوارپوش های فومی به صورت رولی تولید شده و به وسیله چسب به دیوار متصل می شوند. این نوع از دیوارپوش فومی نیز نیازی به زیرسازی دیوار جهت نصب نداشته و نصب آنها با سرعت و سهولت انجام می شود. در کل اجرای دیوارپوش فومی در مقایسه با روش های سنتی مانند نقاشی و کاشی کاری با سرعت بسیار بیشتر و هزینه کمتری انجام می شود.

انعطاف پذیری


یکی دیگر از مزایای دیوارپوش فومی برای پوشش دیوارهای قوس دار، کناره ها و دیوارهایی با زاویه شکسته ایده آل است. دیوار پوش فومی قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد و به راحتی می توان از آن برای پوشش منحنی ها در دکوراسیون استفاده کرد.

طرح های پر طرفدار دیوارپوش فومی


طرح آجرو سنگ آنیتک در چند رنگ متنوع درابعاد۷۰ در ۷۷ سانتی متربا ضخامت ۶ میلیمتراز جنس فوم و یک لایه محافظ پلی اورتان ،آنتی باکتریال و آنتی استاتیک ،قابل شستشو ،قابل انعطاف از پرکاربرد ترین طرح ها است.
طرح چوب، سرامیک، سنگ آنتیک و کودک در چند رنگ متنوع درابعاد۷۰ در 70 سانتی متربا ضخامت ۶ میلیمتراز جنس فوم و یک لایه محافظ پلی اورتان ،آنتی باکتریال و آنتی استاتیک ،قابل شستشو ،قابل انعطاف عرضه میگردد.

نحوه ی نصب دیوارپوش فومی


قبل از انجام برش ، دیواره را اندازه گیری کنید.
قبل از نصب ، گرد و غباردیوار را تمیز کنید .
اندازه مناسب را با توجه به فضای تزئینی برش دهید.
برچسب  پشت فوم  را جدا کنید و سپس روی سطح صاف بچسبانید.
پانل را فشار دهید تا مطمئن شوید که به درستی روی دیوار چسبیده است .نظرات بازدیدکنندگان